PLATİN PAZARLAMA


İçeriğe git

Mandala

Ürünler

Mandala boyama ile çocuklar stresten daha uzak,büyükler daha mutlu. Eski bir Hindistan boyama uygulamasi olan Mandala boyama ile dikkat, stres, el becerisi gibi sorunlari çocuklarda ve büyüklerde hizli bir sekilde gelistirebilirsiniz.

MANDALA NEDİR ?


Mandala, Hindistan kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad.Genellikle daire veya kare şeklinde olurlar. Belirgin bir şekilde duran merkez noktası etrafına şekiller ve desenler yerleştirilir.

.Herşeyin mistik merkezini sembolize eden mandalalar meditasyon nesnesi olarak kullanılabilmektedir.Hinduizm'de Siva ve Sakti'nin kozmik dansını, Budizm'de Buda Diyarını veya Buda'nın vizyonunu simgeleyen mandalalar bulunmaktadır. Budizm'de mandalalar onu temaşa eden için evrendeki kutsallığın içkinliğini ve aynı kutsallığın kendisindeki potansiyel durumunu hatırlatan önemli işaretlerdir. Budist bağlamda mandalanın amacı insanın acısına onu aydınlanmaya ulaştırarak son vermek ve hakikate ilişkin doğru görüşe ulaştırmaktır.

MANDALANIN YARARLARI


Dinlenmek ve konsantre olmayı arttırmak için yapılabilecek çalışmalardan biri de, tam bir sessizlik içinde veya arkaplandaki hafif bir müzik dinlerken birmandala boyamaktır.
Mandalalar ruh için bir ilaçtır. vücut, ruh ve zekânın kaynasmasıdır. yaratıcılığını keşfetmektir. ve etrafınızı saran gerçeği farketmektir. ünlük yaşantınızla ve streslerinizle daha kolay başetmektir. ve serinkanlı olmayı öğrenmektir. toplama süresini uzatmaktır.
Mandalalardan özellikle son zamanlarda okullarda da yararlanılmaktadır. Mandala ile öğretmenler öğrencilerin iç dünyalarını daha iyi tanımakta ve çocuğa yaklaşımda çocuğun bu özelliklerinden yararlanmaktadırlar. Ayrıca mandala çalışmasından sonra çocukların, grup çalışmalarında, gruba uyum sağlamalarında ve dinleme becerilerinde olumlu etkilendikleri görülür

ÇOCUĞA ETKİSİ NEDİR ?

Günümüzde çocuklardan bir çok şey yapmasını isteyerek onları çeşitli stres faktörüyle karşı karşıya getiriyoruz. İşte bu noktada çocuklara ?Ben senin için şu an buradayım ve seninle güzel bir şeyler yapmak istiyorum? demekten daha güzel bir şey düşünülemez. Mandala boyamak yoluyla sakinliğe ulaştırır, rahatlatan bir etki yapar. Bu çalışmadan sonra grup çalışmasında, uyum sağlamada olumlu etkiler görülür. Çocukların stresi azalır, çocuklar daha uyumlu hale gelirler. Mandala çalışması dıştan içe veya içten dışa boyanır. Önemli olan sırayı bozmamaktır.

Ana Sayfa | Hakımızda | Ürünler | Katalog | Satış | İletişim | Site Haritası


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön